Pazar, Ekim 22, 2017
Talebimiz kabul gördü, rotasyon iptal edildi

Talebimiz kabul gördü, rotasyon iptal edildi

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’nün 23.06.2017 tarih ve 21823 sayılı yazısı uyarınca; yazı işleri ve idari işleri müdürlerinin 2 yıllık süreyi doldurmuş olmaları şartıyla nakil taleplerinin bulunması veya hizmetin gerektirmesi halinde atamasının yapılacağı, atama talebinde bulunan personelin atanma istedikleri yerlere tercihlerinin yapılması gerektiği bildirilmiştir.
Bu haliyle, 13 Haziran 2017 tarihinde sendikamızca rotasyonun iptaline yönelik bakanlıkça yapılan görüşmemiz ve sunmuş olduğumuz rapor kabul görmüş, yazı işleri müdürleri ve idari işler müdürleri tarafından haklı bir tepkiyle karşılanan rotasyonun uygulanmamasına karar verilmiştir.

Yeni uygulamanın yazı işleri ve idari işler müdürlerimize hayırlı olmasını temenni ederiz.

 

 

 

Hakkında Adalet Büro Sen

ADALET BÜRO SEN ; Adliye Personelleri tarafından 21 Aralık 2009 tarihinde, adliye personellerini tek bir çatı altında birleştirmeye yönelik kurulmuş bir sendikadır. Sendikamız genel başkanı Ankara Adliyesi'nde yazı işleri müdürü olup, yönetimde yer alan genel başkan yardımcılarımız ise yine tamamen adliye (Konya, Mersin, Afyon, Aydın, Van ve İzmir Adliyesi) personellerinden oluşmaktadır. Sendikamızın amacı, tüm yargı çalışanlarının bir araya gelerek güç birliği yapması, doğru buldukları isteklerini ve ellerinden alınan birçok özlük haklarını, daha güçlü bir şekilde dile getirerek gerekli düzenlemelerin yapılmasının sağlanmasıdır. Sendikamız kuruluşunda, sendikacılığın sözlük anlamının "Hizmet" olduğu öngörüsüyle hareket ederek, hiç bir siyasi partinin arka bahçesi olmama kararı almış, siyasetten uzak sendikacılık anlayışını benimsemiştir. Siyaset ile sendikamız arasına kalın bir duvar örülerek, bu husus bizlerin vazgeçilmez bir olgusu haline gelmiştir. Adalet Büro Sen, yargı çalışanlarının şikayetçi olduğu, mobbing, yalnızlaştırılma, önemsizleştirilme ve ikinci sınıf vatandaş muamelesi tutumlarına karşı BİR ARADA DAHA GÜÇLÜ VAR OLDUĞUNU göstereceği doğru adrestir. Bugüne kadar çözülemeyen sorunlarımızı dile getirerek aynı zamanda çözüm önerileri de göstermiştir. Sendikamızca her yılın 8 Aralık tarihi "YARGI ÇALIŞANLARI GÜNÜ" olarak ilan edilmiş, tüm yargı çalışanlarının sesinin daha fazla duyulması sağlanmıştır.

Bir yorum

  1. Yargı emekçilerinin sesi olan Adalet Büro Sen sendikasının değerli yöneticilerini tebrik ediyorum.Yazı işleri ve idari işleri müdürlerinin rotasyonun iptaline yönelik bakanlık nezdinde yapılan görüşme ve sunmuş oldukları rapor kabul görmüş ve netice itibariyle;yazı işleri müdürleri ve idari işler müdürleri tarafından haklı bir tepkiyle karşılanan rotasyonun uygulanmamasına karar verilmiş olması yargı çalışanları için önemli bir kazanım olduğunu düşüyorum. Bu haliyle sendikanın değerli yöneticilerinin Tüm Yargı emekçilerinin sorunlarını kendi sorunları olarak gördükleri büyük bir özveriyle sorunların çözülmesi noktasında yetkililere ilettikleri anlaşılmaktadır. Adalet Büro Sen, Yargı camiasının bağrından çıkan, sorunları bizatihi yaşayan çalışanlardan meydana gelen vefakar ve cefakar tüm çalışanların kardeşleri, arkadaşları, meslektaşları güzide bir ailedir. Bu aileye tüm yargı çalışanları maddi ve manevi katkı vermeleri halinde; sendikanın gücü daha çok ve sesi daha gür olacaktır. Örgütsüz ve yalnız kalan insan hiç bir şeydir. Çalışan emekçi kardeşlerim adalet teşkilatında birçok sorunlarla karşılaşabilirler, sorunların çözümü ile ilgili ve yetkililere iletilmesinde sendika sizin adınıza çok şey başarabilir, kazanabilir. Bir elin nesi var, iki elin sesi var. Yargı camiasının değerli çalışanları bölünüp, parçalanır ve güçlerini Adalet Büro Sen’de birleştirmeyi düşünmezlerse; işte o zaman diğer sendikalardan senin sesin ve kulağın olmasını beklemeniz hayaldir. Kısaca sizin içinizden ve bağrınızdan çıkan Adalet Büro Sen tüm yargı çalışanları için büyük bir kazanç ve gurur kaynağıdır. Bu vesileyle sendikanın değerli yöneticileri ve tüm yargı çalışanlarına başarılar dilerim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar işaretlenmiştir *

*


+ 3 = yedi