Çarşamba, Ağustos 4, 2021

112 yorum

 1. Samsun Adalet Sarayında sözleşmeli Zabıt Katibiyim, Devlet Memurlarının çalışma olanıkları, iş yükü, iş stresi, yıpranma payı, meslek hastalıkları doğrultusunda genel bir yaklaşımda Adliye Çalışanlarının emeğinin karşılığının alınmadığı barizce görülmektedir, sadece adliye çalışanlarına yönelik kurulan Adalet Büro Sendikası olarak daha etkin bir rol oynamamız önemli rol arzetmektedir. Soru & Cevap uygulamanızın yıllar öncesi yorumlarında da benim gibi yüzlerce insanın yazdığı görülmektedir artık daha etkin bir rol almamız önemlilik kazanmaktadır.

  • Adalet Büro Sen

   Öncelikle üyeliğiniz ve konulara ilişkin hassasiyetinizden ötürü teşekkür ederiz.
   Sizlerin de bahsettiği üzere Adalet Bakanlığı Personelleri yoğun performansına rağmen emeğinin karşılığını alma konusunda sıkıntı çekmektedir.
   Konuya ilişkin sendikamızca gerek bakanlığımız, TBMM ve gerekse diğer platformda çalışmalar aralıksız sürmektedir. Meslektaşlarımızın hem özel sorunları titizlikle bakanlıkta takip edilmekte, hem de fazla mesai, 3600 ek gösterge ve diğer konularla alakalı görüşmelerimiz ve yazışmalarımız da yapılmaktadır. Çalışmalarımızın bir kısım ürünü olan mübaşirlerin GİH sınıfına geçmesi, fazla mesaideki kıstasların kaldırılması, rotasyonun iptali, sadece mülakata yönelik görevde yükselme yönetmeliğinin iptali vb. konulardaki gelişmeler yine buradan sizlere memnuniyetle duyurulacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar işaretlenmiştir *

*


5 + iki =