Pazar, Ekim 22, 2017
Mersin Adliyesi’nde moral gecesi düzenlendi

Mersin Adliyesi’nde moral gecesi düzenlendi

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’nın öncülüğünde organize edilen, Adalet Büro Sen ve diğer sendika temsilcilerinin de iştirakiyle, 03.01.2013 günü saat 19.oo’da,  Mersin’in kurtuluşunun 92. ve Mersin Adliyesi’nin taşınmasının 1. yıl dönümü adına tüm adliye personeli ile hakim ve savcıların katıldığı kokteyl düzenlendi. Kokteyle katılan yargı çalışanları hep birlikte eğlenerek geride bıraktıkları yılın yorgunluğunu attılar.

Gecede konuşan Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Ayhan Turhan, yapılan organizasyonun önemini belirterek, bundan sonra hakim, savcı ve tüm adliye personelinin birlikte kaynaşması adına bu tür faaliyetlerin devamının geleceğini, bu gecenin bir başlangıç olduğunu söyledi.

Her birimden yılın personeli seçilen ve 2013 yılında emekli olan yargı çalışanlarına plaketleri sunulduktan sonra Mersin Adliyesi çalışanlarınca, Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziğinden oluşan küçük bir konser verildi. Konser sonrası katılanlar arasında hediye çekilişi yapıldı. Kazananlara C.Başsavcılığı’nca ve sendikamızın anlaşmalı kurumları Radisson Blu, White Space Spor Merkezi, Almina Güzellik Merkezi, Baytaş Müzik Evi ile İş bankası katkılarıyla hediyeleri takdim edilerek geceye son verildi.

Yargı çalışanlarının sendikası olarak, Mersin C.Başsavcısı Ayhan Turan, Başsavcı vekili Mehmet Arzik, Adalet Büro Sen Mersin İl Temsilciliği ve bu organizasyonda emeği geçen bütün arkadaşlara katkılarından ötürü teşekkür ediyoruz.

1

 

Hakkında Adalet Büro Sen

ADALET BÜRO SEN ; Adliye Personelleri tarafından 21 Aralık 2009 tarihinde, adliye personellerini tek bir çatı altında birleştirmeye yönelik kurulmuş bir sendikadır. Sendikamız genel başkanı Ankara Adliyesi'nde yazı işleri müdürü olup, yönetimde yer alan genel başkan yardımcılarımız ise yine tamamen adliye (Konya, Mersin, Afyon, Aydın, Van ve İzmir Adliyesi) personellerinden oluşmaktadır. Sendikamızın amacı, tüm yargı çalışanlarının bir araya gelerek güç birliği yapması, doğru buldukları isteklerini ve ellerinden alınan birçok özlük haklarını, daha güçlü bir şekilde dile getirerek gerekli düzenlemelerin yapılmasının sağlanmasıdır. Sendikamız kuruluşunda, sendikacılığın sözlük anlamının "Hizmet" olduğu öngörüsüyle hareket ederek, hiç bir siyasi partinin arka bahçesi olmama kararı almış, siyasetten uzak sendikacılık anlayışını benimsemiştir. Siyaset ile sendikamız arasına kalın bir duvar örülerek, bu husus bizlerin vazgeçilmez bir olgusu haline gelmiştir. Adalet Büro Sen, yargı çalışanlarının şikayetçi olduğu, mobbing, yalnızlaştırılma, önemsizleştirilme ve ikinci sınıf vatandaş muamelesi tutumlarına karşı BİR ARADA DAHA GÜÇLÜ VAR OLDUĞUNU göstereceği doğru adrestir. Bugüne kadar çözülemeyen sorunlarımızı dile getirerek aynı zamanda çözüm önerileri de göstermiştir. Sendikamızca her yılın 8 Aralık tarihi "YARGI ÇALIŞANLARI GÜNÜ" olarak ilan edilmiş, tüm yargı çalışanlarının sesinin daha fazla duyulması sağlanmıştır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar işaretlenmiştir *

*


beş − 5 =