Pazar, Ekim 22, 2017
Delege Seçim İlanıdır

Delege Seçim İlanıdır

Adalet Büro Sendikası Genel Merkezinin 13-14 Mayıs 2017 tarihinde yapılacak olan 3. Olağan Genel Kurulunda seçme ve seçilme hakkını kazanmak için ;

Şube Merkezlerinde bulunan adayların 13-20 Mart 2017 tarihi mesai bitimine kadar şube başkanlıklarına veya sendika genel merkezine,

İl Başkanlıklarında bulunan adayların 13-17 Mart 2017 tarihi mesai bitimine kadar il başkanlıklarına veya sendika genel merkezine aşağıda örneği sunulan dilekçeyi ibraz etmeleri gerekmektedir.

Başvuruda bulunan üyeler başvurularına ilişkin imzalı alındı belgelerini teslim alacaktır.

Başvuru tarihleri sonrasında ibraz edilen dilekçeler değerlendirmeye alınmayacaktır.

Delege başvurusuna yapılacak olan itirazlar şube başkanlıklarınca ve sendika genel merkezince değerlendirmeye alınacaktır.

Müracaatların kabulü sonrası İl Başkanlıkları ve Şube Genel Kurulunca 08.04.2017 tarihinde, çoğunluğun sağlanamaması durumunda 15.04.2017 tarihinde üst kurul delege seçimleri yapılacaktır.  Şubelerde yapılacak seçimler şube merkezlerinde, il başkanlıklarında yapılacak seçimler ise il başkanlığının bulunduğu sendika odasında veyahut il başkanı tarafından belirlenecek ve üyelere duyurulacak mahalde gerçekleştirilecektir.

Üyelerimize önemle duyurulur.

Dilekçe Örneği :

ADALET BÜRO SENDİKASI

…… İL / ŞUBE BAŞKANLIĞI’NA

 

Adalet Büro Sendikası Genel Merkezinin 13-14 Mayıs 2017 tarihinde yapılacak olan 3. Olağan Genel Kurulunda seçme ve seçilme hakkını kazanmak için üst kurul delege adayı olmak istiyorum.

Gereğinin takdir ve ifası bilgilerinize arz olunur.   /    /2017

 

  Adı – Soyadı

       İmza

 

 

İş Yeri :  …. Adliyesi

T.C No :

 

 

 

Hakkında Adalet Büro Sen

ADALET BÜRO SEN ; Adliye Personelleri tarafından 21 Aralık 2009 tarihinde, adliye personellerini tek bir çatı altında birleştirmeye yönelik kurulmuş bir sendikadır. Sendikamız genel başkanı Ankara Adliyesi'nde yazı işleri müdürü olup, yönetimde yer alan genel başkan yardımcılarımız ise yine tamamen adliye (Konya, Mersin, Afyon, Aydın, Van ve İzmir Adliyesi) personellerinden oluşmaktadır. Sendikamızın amacı, tüm yargı çalışanlarının bir araya gelerek güç birliği yapması, doğru buldukları isteklerini ve ellerinden alınan birçok özlük haklarını, daha güçlü bir şekilde dile getirerek gerekli düzenlemelerin yapılmasının sağlanmasıdır. Sendikamız kuruluşunda, sendikacılığın sözlük anlamının "Hizmet" olduğu öngörüsüyle hareket ederek, hiç bir siyasi partinin arka bahçesi olmama kararı almış, siyasetten uzak sendikacılık anlayışını benimsemiştir. Siyaset ile sendikamız arasına kalın bir duvar örülerek, bu husus bizlerin vazgeçilmez bir olgusu haline gelmiştir. Adalet Büro Sen, yargı çalışanlarının şikayetçi olduğu, mobbing, yalnızlaştırılma, önemsizleştirilme ve ikinci sınıf vatandaş muamelesi tutumlarına karşı BİR ARADA DAHA GÜÇLÜ VAR OLDUĞUNU göstereceği doğru adrestir. Bugüne kadar çözülemeyen sorunlarımızı dile getirerek aynı zamanda çözüm önerileri de göstermiştir. Sendikamızca her yılın 8 Aralık tarihi "YARGI ÇALIŞANLARI GÜNÜ" olarak ilan edilmiş, tüm yargı çalışanlarının sesinin daha fazla duyulması sağlanmıştır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar işaretlenmiştir *

*


× 7 = yirmi bir