Pazar, Ekim 22, 2017
Darbe girişimine Cizre Adliyesi üyelerimizden büyük tepki

Darbe girişimine Cizre Adliyesi üyelerimizden büyük tepki

Milletimizin birbir ve beraberliğine, demokrasinin temeli milli iradeye karşı yapılan darbe girişimine karşı bir tepki de Adalet Büro Sen Cizre Adliyesi üyelerimizden gelmiştir. Cizre İl Başkanımız Abdulkahhar SEYDAOĞLU tarafından meydana gelen olaylara ilişkin basın açıklaması yapılarak, tarafımızın her zaman devletin tarafı olduğu dile getirilmiştir.

Sayın SEYDAOĞLU yapmış olduğu basın açıklamasında ;

“15 Temmuz 2016 günü Yüce Milletimizin iradesini yok sayan vatan hainleri tarafından birlik ve beraberliğimizi sınamaya yönelik haince gerçekleştirilmiştir. Kutsal ordumuzun içerisine sızan vatan haini rütbeli askerler kendilerine bu vatanı kullanmak üzere emanet edilen uçakların, helikopterlerin, tankların ve tüm silahların namlularını kendi devletlerine karşı doğrultmuşlar, Genel Kurmay Başkanlığı, Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesini bombalayarak milli iradenin ortadan kalkmasını hedeflemişlerdir. Vatanın birlik ve beraberliğine kast eden bu hainler, vatanımızı, vatanı korusun diye kullandıkları Mehmetçiklerimizi de hain emellerinde kullanma alçaklığını göstermişlerdir. Vatan hainlerinin gerçekleştirdiği darbeye kalkışma neticesi emniyet güçlerinden ve vatandaşlardan oluşan 208 şehit verilmiş ve 1400 e yakın kişi de yaralanmıştır. Şehitlerimizin mekanı şüphesiz cennettir. Allah kalan yakınlarına sabır ve metanet nasip eylesin, yaralı kardeşlerimizde yaradan dan acil şifalar diliyoruz. Bu terör saldırısı ile milletimizin iradesini yok sayan bütün şer güçleri artık şunu öğrenmelidir. Yaklaşık dört gündür hiçbir siyasi, ideoloji gözetmeksizin bütün vatan evlatları tek yürek meydanlara inmişlerdir, artık daha da güçlüyüz, hiç kimse yüce ulusumuzun birlik ve beraberliğimizi sınamaya kalkmasın, bizler her zaman devletimizin yanındayız. Allah bir daha bu vatan hainlerine fırsat vermesin, bu acıları bizlere yaşatmasın. Bizde burada taraf olduğumuzu ve tarafımızın da devletimizin yanında olduğumuzu belirtiyor, yüce ulusumuza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bu saldırıyı gerçekleştiren bütün şer güçlerini nefretle lanetliyoruz” sözleriyle basın açıklamasını sonlandırmıştır.

Hakkında Adalet Büro Sen

ADALET BÜRO SEN ; Adliye Personelleri tarafından 21 Aralık 2009 tarihinde, adliye personellerini tek bir çatı altında birleştirmeye yönelik kurulmuş bir sendikadır. Sendikamız genel başkanı Ankara Adliyesi'nde yazı işleri müdürü olup, yönetimde yer alan genel başkan yardımcılarımız ise yine tamamen adliye (Konya, Mersin, Afyon, Aydın, Van ve İzmir Adliyesi) personellerinden oluşmaktadır. Sendikamızın amacı, tüm yargı çalışanlarının bir araya gelerek güç birliği yapması, doğru buldukları isteklerini ve ellerinden alınan birçok özlük haklarını, daha güçlü bir şekilde dile getirerek gerekli düzenlemelerin yapılmasının sağlanmasıdır. Sendikamız kuruluşunda, sendikacılığın sözlük anlamının "Hizmet" olduğu öngörüsüyle hareket ederek, hiç bir siyasi partinin arka bahçesi olmama kararı almış, siyasetten uzak sendikacılık anlayışını benimsemiştir. Siyaset ile sendikamız arasına kalın bir duvar örülerek, bu husus bizlerin vazgeçilmez bir olgusu haline gelmiştir. Adalet Büro Sen, yargı çalışanlarının şikayetçi olduğu, mobbing, yalnızlaştırılma, önemsizleştirilme ve ikinci sınıf vatandaş muamelesi tutumlarına karşı BİR ARADA DAHA GÜÇLÜ VAR OLDUĞUNU göstereceği doğru adrestir. Bugüne kadar çözülemeyen sorunlarımızı dile getirerek aynı zamanda çözüm önerileri de göstermiştir. Sendikamızca her yılın 8 Aralık tarihi "YARGI ÇALIŞANLARI GÜNÜ" olarak ilan edilmiş, tüm yargı çalışanlarının sesinin daha fazla duyulması sağlanmıştır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar işaretlenmiştir *

*


5 − = bir