Pazar, Ekim 22, 2017
Batının Türkiye Düşmanlığı Tescillenmiştir !

Batının Türkiye Düşmanlığı Tescillenmiştir !

Hollanda hükumeti skandal bir karara imza atarak, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu‘nun uçağının iniş iznini iptal etmiş,  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya‘nın bulunduğu aracı da diplomatik dokunulmazlıklarının bulunmasına rağmen durdurulmak suretiyle konsolosluğa gitmesine engel olmuştur.

Sömürgeciliği esas edinmiş olan Hollanda makamlarının bu tutumu, hasım bilinçaltına dayanan Türkiye karşıtlığının ve batının barbarlığının en önemli göstergelerinden birisidir. Her ne kadar bu nitelikteki ülkeler “demokrasi” söylemleri ile dünyaya yön vermeye çalışsalar da, kendilerinin demokrasiden ne denli uzak olduklarını ancak bu tür olaylar sonrası görebiliyoruz. Bakanlarımıza karşı anti-demokratik ve diplomatik teamüllere aykırı yapılan bu tür eylem ve davranışlar o bakanların temsil ettikleri Türkiye Cumhuriyeti Devletine yapılmıştır.

Yüzlerindeki demokrasi maskesi ile bu güne kadar Türkiye’nin aleyhine atılan olumsuz adımlar artık geride kalmıştır. Batının bizlere yön vermek adına takmış oldukları demokrasi ve medeniyet maskesi düşmüştür. Ülkemize karşı beslenen düşmanca davranışlar aynı diplomatik yollarla elbette karşılığını bulacaktır.

Bizler burada olayın siyasi tarafını tartışmaktan ziyade, Hollanda hükumetinin Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı almış olduğu demokrasiden uzak, dostluk ilişkilerini göz ardı eden olumsuz tutumunu ve orada bulunan vatandaşlarımıza karşı uygulamış olduğu şiddete dayalı eylemlerini esefle kınıyoruz.

Hakkında Adalet Büro Sen

ADALET BÜRO SEN ; Adliye Personelleri tarafından 21 Aralık 2009 tarihinde, adliye personellerini tek bir çatı altında birleştirmeye yönelik kurulmuş bir sendikadır. Sendikamız genel başkanı Ankara Adliyesi'nde yazı işleri müdürü olup, yönetimde yer alan genel başkan yardımcılarımız ise yine tamamen adliye (Konya, Mersin, Afyon, Aydın, Van ve İzmir Adliyesi) personellerinden oluşmaktadır. Sendikamızın amacı, tüm yargı çalışanlarının bir araya gelerek güç birliği yapması, doğru buldukları isteklerini ve ellerinden alınan birçok özlük haklarını, daha güçlü bir şekilde dile getirerek gerekli düzenlemelerin yapılmasının sağlanmasıdır. Sendikamız kuruluşunda, sendikacılığın sözlük anlamının "Hizmet" olduğu öngörüsüyle hareket ederek, hiç bir siyasi partinin arka bahçesi olmama kararı almış, siyasetten uzak sendikacılık anlayışını benimsemiştir. Siyaset ile sendikamız arasına kalın bir duvar örülerek, bu husus bizlerin vazgeçilmez bir olgusu haline gelmiştir. Adalet Büro Sen, yargı çalışanlarının şikayetçi olduğu, mobbing, yalnızlaştırılma, önemsizleştirilme ve ikinci sınıf vatandaş muamelesi tutumlarına karşı BİR ARADA DAHA GÜÇLÜ VAR OLDUĞUNU göstereceği doğru adrestir. Bugüne kadar çözülemeyen sorunlarımızı dile getirerek aynı zamanda çözüm önerileri de göstermiştir. Sendikamızca her yılın 8 Aralık tarihi "YARGI ÇALIŞANLARI GÜNÜ" olarak ilan edilmiş, tüm yargı çalışanlarının sesinin daha fazla duyulması sağlanmıştır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar işaretlenmiştir *

*


beş − 4 =