Pazartesi, Ağustos 31, 2020

Başkandan Mesaj Var

 

Kıymetli Meslektaşlarım;

Birçok sorunun bulunduğu bir ortamda çalışmaya başlamışsınızdır, her geçen gün sorunların arttığını, çözümlerin üretilmediğini görürsünüz. Herkesin sorunlardan bahsettiğine tanık olursunuz, dinlersiniz, çoğu zaman sizlerde sorunlarınızı dile getirirsiniz. Herkes sadece konuşur ama kimse çözüm yolu üretmez. Birileri sayı potansiyelinizi görür, yıllarca sayısal gücünüzü kullanır ama hiç kimse sorunlarınıza çözüm olmaz. Neden mi? Çünkü sizi tanımazlar. Adalet çalışanı olmadıklarından yaptığınız işin ne olduğunu bilmezler.

Memurlara 2003 yılında,  sendikalara üye olma hakkı verilmesine rağmen o zamandan beri hiçbir sorunumuz çözülmemiş hatta sorunlarımız gün geçtikçe artmıştır. Çünkü sendikalar bizim sayısal üstünlüğümüzle ilgilenmiş ancak bundan öteye gidememiştir.

Peki biz “Böyle gelmiş böyle gider” deyip devam mı edelim, “Artık adalet çalışanlarının da bir sendikası var” deyip sendikamıza sahip mi çıkalım.

Şunu kabul etmek gerekir ki geleceği satın alabilecek tek şey bugündür. Bu sebeple bir şeyler yapmaya bugün başlamak gerekir. Çalışmalarına bu amaç doğrultusunda başlayan ADALET SEN için gereken tek şey sizin desteğinizdir. Siz yoksanız başarı da yok demektir. Biz inanıyoruz ki ancak birlik olursak başarılı oluruz. Gelin birlik olalım ve sendikamızı el birliği ile güçlendirelim. Sendikamıza üye olalım, sorunlarımızı anlatalım, sorunları anlatmakla kalmayıp çözüm yolları gösterelim.

Ø  Adalet Sen; diğer kamu kurumlarının elde ettiği kazanımlara yargı çalışanlarının manivela olarak kullanılmasını önlemek amacıyla kurulmuştur.

Ø  Sizler üye olup, yetki verdiğinizde; sadece sorunları dinleyen değil aynı zamanda sizlerle birlikte aynı yerde duran sendikanın varlığını yaratmış olacaksınız.

Ø  Sizler üye olup, yetki verdiğinizde; Yargının bir bütün olarak kendi içerisinde sorunlarının olduğunu ve yine bu bütünlük içerisinde çözülmesi gerektiğini bilen insanların sizlerle birlikte olmasını sağlayacaksınız.

Ø  Sizler üye olup, yetki verdiğinizde; Yargı Çalışanları hem iş hayatında hem de günlük hayatında varlığını hissettirecek ve kendisinin kabul görmesini sağlayacaktır.

Ø  Biz bir aileyiz, bizde sen ben yok biz varız, ve sizler üye olup, yetki verdiğinizde; Yargı çalışanları TEK SES ve TEK YÜREK olacaktır.

Hepimiz aynı yerde, aynı gemide, aynı yöne giden çalışanlar olarak daha güçlü Yargı Camiası için, çözümün kendiliğinden değil birlikte olacağını bilerek dayanışma ve kararlılık için Adalet Sen’de toplanmamız, bize ve kendinize güvenmeniz, hep birlikte bir değil, yüzlerce, binlerce kibrit çöpü gücüne ulaşmamız dileğiyle.

Bir yorum

  1. cuma günü yapılacak eylem için türkiye genelindeki tüm adliye personeline gerekirse bizzat ulaşılması ve katılımın yüksek oranda yapılması için gerekli önlem ve çabaları göstermenizi bekliyoruz

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar işaretlenmiştir *

*


+ 2 = yedi