Pazar, Ekim 22, 2017
Basın açıklamasıdır

Basın açıklamasıdır

İzmir Adliyesi’nde görevli hâkim ve savcıların kullandığı C Kapısı önünde şüpheli bir aracın park ettiğinin görevli polis memuru Fethi SEKİN tarafından fark edilmesi üzerine, araca müdahale edilmesi anında teröristler ile polis memurumuz arasında çatışma çıkmış, çıkan çatışmada teröristlerden biri öldürülürken görevli polis memurumuz Fethi SEKİN maalesef şehit olmuştur. Araçta bulunan diğer teröristin adliye binasına rastgele ateş açması sonucunda adliyede görevli meslektaşımız Musa CAN da şehadet mertebesine ulaşmıştır.

Büyük bir özveri ve birlik ruhuyla görev yapan yargı birimlerine gözdağı vermeye çalışan bu saldırı sonucu verdiğimiz şehitler ülkemizde büyük bir üzüntüye yol açmıştır. Her ne kadar terör mensupları ülkemizde kaos ortamı yaratmak suretiyle bizlerin umutsuzluğa kapılmamızı hedefleseler de amaçlarına hiçbir zaman ulaşamayacaklarını açıkça göreceklerdir.

Bizler biliyoruz ki; terör örgütleri ülkemizde kaos ortamı yaratarak huzurun ve istikrarın ortadan kalkmasını hedeflemekte, meydana gelecek kaostan kendilerine ve tetikçilerine kanlı menfaatler sağlamaya çalışmaktadırlar. Asırlar boyu büyük acılara göğüs germiş bu toplumun her ne kadar sabrının ve gücünün farkına varmasalar da, bu vatan evlatlarının sahip oldukları toprakları hiçbir zaman feda etmeyeceklerinin de farkına varamadıkları açıkça görülmektedir.

Sayın Cumhurbaşkanımız beyanında; “Adı, söylemi, yöntemi ne olursa olsun, tüm terör örgütlerine karşı milli bir seferberlik ilan edilmiştir. Her kim bu örgütlerin çalışmalarıyla, elamanlarıyla ilgili bir şey görür ve duyarsa hemen güvenlik güçlerine bilgi versin. Bundan sonra dağdaki ve şehirdeki teröristlere ve onları destekleyen hiç kimseye bir an rahat yok, huzur yok” demek suretiyle bu işteki kararlılığını açıkça ifade etmiştir. Haliyle bizlere düşen görev de toplumsal el birliğiyle etrafımızda terör örgütüne ve kanlı ideolojik eylemlerine hizmet eden ne kadar vatan haini var ise, bunu en kısa yoldan emniyet güçlerine bildirilmesi olacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak, bu tür vahşete imza atan terör guruplarının eylem planlarını tek başına yapmadıklarını çok iyi biliyoruz. Terör maşalarına bu saldırının alt yapısını hazırlayan, vatanımızın bölünmesi konusunda şehvetleri doruğa çıkmış olan mevcut ülkelerin varlığından da bizzat haberdarız. Bu ülkeleri de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak ayrıca lanetliyoruz.

“Kim, bir cana veya yeryüzünde bozgunculuk çıkartmaya karşılık olmaksızın, haksız yere bir cana kıyarsa, bütün insanları öldürmüş gibi olur. Her kim bir can kurtarırsa, bütün insanları kurtarmış gibi olur” der Yüce Yaradan. Kutsal vatanımızda yaşayan insanlarımızın huzurunu bozmak adına, haince planlar yaparak kardeşi kardeşe düşüren, çocuk, genç, yaşlı, kadın, erkek demeden birçok masum canlara kıyan, elinden silahı, dilinden şiddeti düşürmeyen, tek amacı kardeş düşmanlığını körükleyerek ülkemizin birlik ve beraberliğini yok etmek isteyen teröre ve terörü destekleyen her türlü güce karşı dur diyoruz.

Hep bir ağızdan şunu tekrar haykırıyoruz:

 • Her ne tür vahşete imza atarsanız atın bizler ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ.
 • Hiçbir zaman bizleri birbirimize DÜŞÜREMEYECEKSİNİZ.
 • Her ne kadar farklı düşüncelere sahip olsak da, hepimiz huzur dolu bir vatanda yaşamak uğruna aynı yolda yürümekte SONUNA KADAR KARARLIYIZ.
 • Sendikamız bir sivil toplum örgütü olarak, HER ZAMAN DEVLETİMİZİN VE MİLLETİMİZİN YANINDA OLACAKTIR.
 • Bu tür terör eylemleri hiçbir zaman AMACINA ULAŞAMAYACAKTIR.
 • Şanlı bayrağımız altında TEK DEVLET, TEK MİLLET ve TEK YÜREK olarak YAŞAMAYA DEVAM EDECEĞİZ.
 • Bugün bir asker Ömer HALİSDEMİR şehit olur, bin asker Ömer HALİSDEMİR doğar,
 • Bugün bir polis Fethi SEKİN şehit olur, bin polis Fethi SEKİN doğar,
 • Bugün bir savcı Mehmet Selim KİRAZ şehit olur, bin savcı Mehmet Selim KİRAZ doğar,
 • Bugün bir mübaşir Musa CAN şehit olur, bin mübaşir Musa CAN’lar doğar,
 • Bugün bir kaymakam Muhammet Fatih SAFİTÜRK şehit olur, bin kaymakam Muhammet Fatih SAFİTÜRK doğar,
 • Anlayacağınız BİZLER BİR ÖLÜR AMA BİN DİRİLİRİZ.

Bizler ADALET BÜRO SENDİKASI’nı temsilen;

Teröre karşı değişmeyen tavır ve duruşumuzu devam ettirmek suretiyle, bu eylemlerin sebebi olan tüm iç ve dış güçleri NEFRETLE LANETLİYOR, meydana gelen terör saldırısı sonunda şehit olan polis memurumuz Fethi SEKİN ve meslektaşımız Musa CAN’a Yaradandan rahmet, yakınlarına başsağlığı, olay nedeniyle yaralanan kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz.

ADALET BÜRO SEN

…. ŞUBESİ / İL BAŞKANLIĞI

Hakkında Adalet Büro Sen

ADALET BÜRO SEN ; Adliye Personelleri tarafından 21 Aralık 2009 tarihinde, adliye personellerini tek bir çatı altında birleştirmeye yönelik kurulmuş bir sendikadır. Sendikamız genel başkanı Ankara Adliyesi'nde yazı işleri müdürü olup, yönetimde yer alan genel başkan yardımcılarımız ise yine tamamen adliye (Konya, Mersin, Afyon, Aydın, Van ve İzmir Adliyesi) personellerinden oluşmaktadır. Sendikamızın amacı, tüm yargı çalışanlarının bir araya gelerek güç birliği yapması, doğru buldukları isteklerini ve ellerinden alınan birçok özlük haklarını, daha güçlü bir şekilde dile getirerek gerekli düzenlemelerin yapılmasının sağlanmasıdır. Sendikamız kuruluşunda, sendikacılığın sözlük anlamının "Hizmet" olduğu öngörüsüyle hareket ederek, hiç bir siyasi partinin arka bahçesi olmama kararı almış, siyasetten uzak sendikacılık anlayışını benimsemiştir. Siyaset ile sendikamız arasına kalın bir duvar örülerek, bu husus bizlerin vazgeçilmez bir olgusu haline gelmiştir. Adalet Büro Sen, yargı çalışanlarının şikayetçi olduğu, mobbing, yalnızlaştırılma, önemsizleştirilme ve ikinci sınıf vatandaş muamelesi tutumlarına karşı BİR ARADA DAHA GÜÇLÜ VAR OLDUĞUNU göstereceği doğru adrestir. Bugüne kadar çözülemeyen sorunlarımızı dile getirerek aynı zamanda çözüm önerileri de göstermiştir. Sendikamızca her yılın 8 Aralık tarihi "YARGI ÇALIŞANLARI GÜNÜ" olarak ilan edilmiş, tüm yargı çalışanlarının sesinin daha fazla duyulması sağlanmıştır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar işaretlenmiştir *

*


bir × 7 =