Pazar, Ekim 22, 2017
Adalet Sen Erzurum İl Başkanlığı meslektaşları ve yüksek yargı üyeleri ile iftar yemeğinde buluştu

Adalet Sen Erzurum İl Başkanlığı meslektaşları ve yüksek yargı üyeleri ile iftar yemeğinde buluştu

Adalet Sen Erzurum İl Başkanlığı meslektaşları ve yüksek yargı üyeleri ile düzenlemiş olduğu iftar yemeğinde bir araya geldi.

İftar yemeğine Erzurum Adliyesi personelleri ile  Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Baş Müfettişi Süleyman Hakan Atalay, Adalet Komisyonu Başkanı Özgür Şahin, Bölge Adliye İstinaf Mahkemesi Başkanı Mustafa Çetin, İstinaf Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül, Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, Baro Başkanı Av. Talat Göğebakan, Adalet-Sen Erzurum İl Başkanı Adem Şenbak katıldı.

İftar yemeğinden sonra açılış konuşmasını gerçekleştiren Adalet-Sen Erzurum İl Başkanı Adem Şenbak, vatansever, bağımsız, özverili hakim ve savcılarla birlikte yargıda hür vicdanların egemen olabilmesi amacını benimsediklerini belirterek, “Sendikamız siyasetten bağımsız olarak sadece yargı personelinden oluşan teşkilatıyla milletinin emrinde çalışmaya devam edecektir. Türk yargısı 15 Temmuz 2016’da yaşadığımız darbe teşebbüsü karşısında büyük bir kahramanlık göstermiştir. Bu başarısızlığı sağlayarak canını tankların önüne siper eden en büyük kahraman Türk milletidir. Şüphesiz ki bu devletimiz için büyük bir övünç kaynağı olmuştur. Birlik beraberliğimiz adına bundan böyle kenetlenerek memuriyetteki dürüstlük ilkesi ve devletimizin yüksek disiplin ve özverili çalışması çizgisinden taviz vermeden çalışmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Sendikam adına katılımlarından dolayı değerli Yüksek Yargı Mensuplarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Hakkında Adalet Büro Sen

ADALET BÜRO SEN ; Adliye Personelleri tarafından 21 Aralık 2009 tarihinde, adliye personellerini tek bir çatı altında birleştirmeye yönelik kurulmuş bir sendikadır. Sendikamız genel başkanı Ankara Adliyesi'nde yazı işleri müdürü olup, yönetimde yer alan genel başkan yardımcılarımız ise yine tamamen adliye (Konya, Mersin, Afyon, Aydın, Van ve İzmir Adliyesi) personellerinden oluşmaktadır. Sendikamızın amacı, tüm yargı çalışanlarının bir araya gelerek güç birliği yapması, doğru buldukları isteklerini ve ellerinden alınan birçok özlük haklarını, daha güçlü bir şekilde dile getirerek gerekli düzenlemelerin yapılmasının sağlanmasıdır. Sendikamız kuruluşunda, sendikacılığın sözlük anlamının "Hizmet" olduğu öngörüsüyle hareket ederek, hiç bir siyasi partinin arka bahçesi olmama kararı almış, siyasetten uzak sendikacılık anlayışını benimsemiştir. Siyaset ile sendikamız arasına kalın bir duvar örülerek, bu husus bizlerin vazgeçilmez bir olgusu haline gelmiştir. Adalet Büro Sen, yargı çalışanlarının şikayetçi olduğu, mobbing, yalnızlaştırılma, önemsizleştirilme ve ikinci sınıf vatandaş muamelesi tutumlarına karşı BİR ARADA DAHA GÜÇLÜ VAR OLDUĞUNU göstereceği doğru adrestir. Bugüne kadar çözülemeyen sorunlarımızı dile getirerek aynı zamanda çözüm önerileri de göstermiştir. Sendikamızca her yılın 8 Aralık tarihi "YARGI ÇALIŞANLARI GÜNÜ" olarak ilan edilmiş, tüm yargı çalışanlarının sesinin daha fazla duyulması sağlanmıştır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar işaretlenmiştir *

*


beş × 9 =