Salı, Ocak 5, 2021
ADALET BÜRO SEN’DEN ANLAMLI KAMPANYA

ADALET BÜRO SEN’DEN ANLAMLI KAMPANYA

Adalet Büro Sendikası Erzurum İl Temsilciliği tarafından kitap kampanyası başlatıldı.

Çağlayan Adalet Sarayında görev yaptığı sırada şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim KİRAZ’ın hatırasına, Erzurum Adliyesi içerisinde bulunan Kütüphaneye ‘Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim KİRAZ’ kütüphanesi isminin verilmesi ve bu doğrultuda kitap kampanyası başlatılmasına karar verildi. Karar çerçevesinde Türkiye geneli bir kitap kampanyası başlatılması için, Adalet Bakanlığı Personellerinin üye olduğu, Adalet Büro Sendikası’nın Erzurum İl Temsilciliği tarafından da kitap kampanyasına destek verildi.

Adalet Büro Sen Erzurum İl Temsilcisi Erkan SANCAK ; “Adliye binamız içerisinde bulunan kütüphaneye şehit edilen Cumhuriyet Savcımız Mehmet Selim KİRAZ’ın isminin verilmesi ve kütüphaneye konulmak üzere kitap kampanyası başlatılmasına ilişkin olarak Cumhuriyet Başsavcımız Ahmet ÇİÇEKLİ ile görüştük. Sendika olarak kampanya ya destek olmak istediğimizi bildirdik. Türkiye geneli Adalet Büro Sen Erzurum İl Temsilciliği olarak kampanya başlattık. Kampanyamıza destek vermek isteyenlerin Erzurum Adliyesi Personelleri Erkan SANCAK veya Mucip YAZICI ile irtibata geçmeleri yeterli olacaktır. Tüm kitap severlerden kampanyaya destek bekliyoruz” dedi.

Adalet Büro Sen Adliye Temsilcisi Mucip YAZICI ;  “Amacımız birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhu ile el ele vererek kütüphanemize kitap doldurmak ve şehit edilen Cumhuriyet Savcımız Mehmet Selim KİRAZ ın adını yaşatmaktır. Tüm yayınevlerinden, kitapçılardan kampanyaya destek olmalarını istiyoruz. Bu anlamda İstanbul ve Ankara dan çeşitli yayınevlerinden gelen koli içerisindeki kitapları temsilcilik olarak almış bulunuyoruz. Geniş çaplı olarak kampanyanız devam edecek. Toplanan kitaplar Cumhuriyet Başsavcımız Ahmet ÇİÇEKLİ ye teslim edilecektir. Adliyemiz içerisinde bulunan kütüphanenin şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim KİRAZ adının verilmesi, kütüphanenin gelecek nesillere ilim ve bilim dallarında ışık saçması sağlanacaktır” dedi.

Hakkında Hasan Hüseyin Taşcı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar işaretlenmiştir *

*


sekiz × 1 =