Pazar, Ekim 22, 2017
Adalet Büro Sen yargı çalışanlarının sorunlarını TBMM’nde milletvekillerine iletti

Adalet Büro Sen yargı çalışanlarının sorunlarını TBMM’nde milletvekillerine iletti

Adalet Büro Sen Genel Başkanı Ömer Ali KALEMOĞULLARI ve Genel Başkan Yardımcıları Hasan Hüseyin TAŞCI, Mehmet Rüstem UŞAKLI, Niyaz DÜLGER ve Kamuran AKSAK  tarafından bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne yargı çalışanlarının sorunları taşındı.

Yargı çalışanlarının kronikleşmiş sorunları meclis bünyesinde raporlar halinde parti grup milletvekillerine teker teker sunuldu. İzmir Bağımsız Milletvekili Ertuğrul GÜNAY, AKP Konya Milletvekili  İlhan Yerlikaya, CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza ÖZTÜRK, AKP Muş Milletvekili Faruk IŞIK ve AKP Konya Milletvekili Gülay SAMANCI ile yapılan görüşmelerde yargı çalışanlarının ağır çalışma koşulları, özlük haklarında meydana gelen kayıplar, uğramış oldukları mobbing ve verilen sözlere rağmen bu güne kadar ödenmeyen fazla mesailer detaylı olarak görüşülmüştür.

Yargı çalışanlarının sorunlarının çözümü noktasında atılan adımların yetersiz kaldığı, bu hususta gerekli çalışmaların yapılacağı sayın milletvekillerimizce beyan edilmiştir. Sendikamıza göstermiş oldukları ilgi ve hassasiyetten dolayı vekillerimize ayrıca teşekkür ediyoruz.

IMG_20140130_160343

IMG_20140130_145228

IMG_20140130_153235

IMG_20140130_163307

Hakkında Adalet Büro Sen

ADALET BÜRO SEN ; Adliye Personelleri tarafından 21 Aralık 2009 tarihinde, adliye personellerini tek bir çatı altında birleştirmeye yönelik kurulmuş bir sendikadır. Sendikamız genel başkanı Ankara Adliyesi'nde yazı işleri müdürü olup, yönetimde yer alan genel başkan yardımcılarımız ise yine tamamen adliye (Konya, Mersin, Afyon, Aydın, Van ve İzmir Adliyesi) personellerinden oluşmaktadır. Sendikamızın amacı, tüm yargı çalışanlarının bir araya gelerek güç birliği yapması, doğru buldukları isteklerini ve ellerinden alınan birçok özlük haklarını, daha güçlü bir şekilde dile getirerek gerekli düzenlemelerin yapılmasının sağlanmasıdır. Sendikamız kuruluşunda, sendikacılığın sözlük anlamının "Hizmet" olduğu öngörüsüyle hareket ederek, hiç bir siyasi partinin arka bahçesi olmama kararı almış, siyasetten uzak sendikacılık anlayışını benimsemiştir. Siyaset ile sendikamız arasına kalın bir duvar örülerek, bu husus bizlerin vazgeçilmez bir olgusu haline gelmiştir. Adalet Büro Sen, yargı çalışanlarının şikayetçi olduğu, mobbing, yalnızlaştırılma, önemsizleştirilme ve ikinci sınıf vatandaş muamelesi tutumlarına karşı BİR ARADA DAHA GÜÇLÜ VAR OLDUĞUNU göstereceği doğru adrestir. Bugüne kadar çözülemeyen sorunlarımızı dile getirerek aynı zamanda çözüm önerileri de göstermiştir. Sendikamızca her yılın 8 Aralık tarihi "YARGI ÇALIŞANLARI GÜNÜ" olarak ilan edilmiş, tüm yargı çalışanlarının sesinin daha fazla duyulması sağlanmıştır.

Bir yorum

  1. Adalet Büro Sen’i uzun zamandır takip ediyorum. Yaptığı çalışmaların hepsi biz yargı çalışanlarına yönelik. Meclise dahi sesimizi duyurmayı başardılar. Her zaman yanımızda oldukları için tüm yönetim üyelerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.Gerekli alanlar işaretlenmiştir *

*


− 1 = yedi